Březen 2017

Daruji čichové buňky

28. března 2017 v 14:48 | Magda |  Psí deníky
Že Teo je variabilní jméno a jde naroubovat téměř na všechno, jsem už zmiňovala. Ronald, bohužel, takhle zábavný není. Věřím, že tady hraje jistou roli nomen omen. Teo, neposedný pes s mimikou oscarového herce a pak Ron s výrazovými prostředky Kristen Stewart.

Jediné, co se nám povedlo, je Magneteovi pořídit parťáka - Wolverona. Vzhledem k jeho vražedným drápům, které pro pamlskek rvou i kusy kůže z rukou, ve kterých se nechází, to nemohlo být trefnější. Nic dalšího se nikdy nepovedlo, až doposud…

"Jak je možný, že Ronald páchne o tolik víc, když žerou to stejný?" Aneb když se domácí párty promění v boj o život. Jako jo, sice 90% našich přátel má židovsky tvarované nosy, máme je i my s Ondrou, ale plynování ve 21. století je prostě trochu přes čáru. Cykron B.

Bylo to asi před 14 dny, kdy jsem usoudila, že mě ty jejich spokojené obličejíky drásají a z Tea se stal Umyteo. Z Ronmadůra opět jen Ron. Přesto, že si to Odéron užíval, protože teplo, péče a masáž, nezůstalo to bez odvety.

Kromě smradu se přidalo nezřízené drbání a kousání srsti. Ok, to už asi nebude úplně v pořádku, výlet k veterináři tě nemine. "Poslední dobou se dost drbe." "A nesmrdí i víc?" Ne, nesmrdí, je jen přirozeně aronmatický.


Veterinář otevřel okno. Proč? Protože Yperon se brzy chystal udeřit v plné síle. Ta biologická zbraň měla totiž ucpané prdelní žlázy. To, co z něj šlo dny předtím, by se dalo pomalu nazvat parfémem. Jsou věci, které prostě zažít nechcete, tohle je jedna z nich.

Ale jinak jsou to chlapci rozkošní.

Testosteron na tebe, bábovko

20. března 2017 v 10:34 | Magda |  Střípky ze života
Jsem hypochondr, to jsem ochotná si přiznat, ale jsem hypochondr s otevřenou myslí. Do určité míry. Když jsem se nasměrovala na stránku o psychosomatice a našla jako první příspěvek toto,

"Taky Vám připadá, že dnešní ´muži jsou zženštilí? Nechodí na vojnu, která by jim dle mého názoru prospěla, co jsem slyšela tak prý už není moderní se dvořit ženám, např. koupit ji panáku v restauraci, pozvat ji na schůzku ale na fcb si najdu její profil, pošlu zprávu a buď to vyjde nebo ne. Tak se mi zdá, že dnešní chlapci i dívky jsou o to kouzlo nechtěného ochuzeni ."

měla jsem malé nutkání opakovaně se tlouct tupým předmětem do hlavy. Leč nic tupějšího, než přispěvatelku, jsem nenašla.

Až mi to vehnalo slzu do oka. Já brečet můžu, jsem žena a mám to povolené. Ženy jsou slabé bytosti a emoce jsou jim tolerovány. Stačí, aby oko zvlhlo chlapovi, a je to konečná. Nikdo nechce chlapa s emocema! Citlivý přístup k partnerce i rodině? Ježiš, kdo o to stojí?

Vojna, ta je naučila, šmejdy!

Když už na ni nemusí, musíme se toho ujmout my, zachraňme muže pro další generace. Zvyšme svému partnerovi testosteron se třeba takovým "Hamburgerem". O co jde? O tohle: "Šikanovaný se zabalí mezi dvě matrace, sváže se a schodí ze schodů."

Více inspirace najdete zde.

"Chlapi se neoblíkaj jako chlapi, to dřív, to bylo úplně jiné." Tato věta často vychází z úst militantní matky, která je ženou asi jen proto, že si neumí nechat narůst penis. To se bohužel nedá říct o knírku.

"Dřív se lidi tolik nerozváděli." Ano, a radši přetrpěli život s někým, s kým jim není dobře. Svou frustrací pak možná i dětem vojnu nahradili. Lepší celá rodina s hádkami a fackami, než neúplná, ne asi.

Jsem otevřená cizím názorům, ale ať na to koukám z jakého úhlu chci, pořád to ne a ne rozlouskout. Válka je projevem síly, mužnosti? Nejsem si jistá. Válka je projevem pokřiveného vnímání, ega a touhou po moci.

Lidi, pohled na výchovu a svět celkově, se prostě mění. Díky bohu. Výchova se začala lámat z té "škoda rány, která padne vedle, moji rodiče to taky dělali a podívejte, jak jsem v pořádku" na výchovu, kdy s dětmi mluvíme, řekneme jim co nesmí, proč to nesmí a co můžou. Nejde něco zakázat s tím, že jsem to tak prostě řekla. Zvídavost je normální vlastnost, netřeba ji zabít.

Tak si, prosím, přestaňte stěžovat na chlapy a začněte u sebe. Třeba oholením knírku.

Výherní příspěvek z diskuze je pak zde, seberte děckám hračky a běžte jim koupit glocka. Na kino zapomeňtě, vezměte je na pitvu!


"Chlapi jako já už jsou rozebraní, noví za moc nestojej, tož to dopadá takhle. Svoje kluky vedu k tvrdčímu sportu, učím je bít se a nebát se, jak budou trochu starší, snad rádi čuchnou ke zbraním:-)
Od útlého dětství se mnou sledují drastické dokumenty, aby znali cenu svobody a křehkost života...
Víc pro zdravou společnost nedokážu udělat"

Good bye, melanin

17. března 2017 v 15:05 | Magda |  Střípky ze života
Už roky si nebarvím vlasy. Jeden z důvodů byl to, že jsem za to nechtěla vyhazovat peníze. To se bohužel trochu minulo účinkem, protože nově nabytý pocit eko bio a totálně nejvíc nejlepšího přístupu k vlasům, mě donutil si kupovat kvalitní vlasovou péči.

Nic není krásnější než přírodní barva vlasů, ne? Nejsem si úplně jistá. Rok jsem byla dvoubarevná, dneska by se to dalo nazvat třeba ombre, u mě bylo sice inverzní, protože má přirozená barva je světlejší než ta, která mi odrůstala. Když si necháváte odrůst černou barvu, dá se s tím počítat.

Mé vlasové uvědomění mi kazil fakt, že má přirozená a eko barva je prostě hnusná. Mohla bych to řešit tak, že bych se začala oblékat do batikovaných maxisukní a stala se vegankou. Nechtělo se mi. Pořídila jsem si hennu. Henna na vlasy je vlastně usušená namletá rostlina, která se pak jen zaleje horkou vodou. Proces barvení vypadá následovně:

  • Poproste někoho, komu nevadí, že vám hlavu potírá něčím, co konzistencí i barvou nápadně připomíná kravské lejno. Intenzivní zápach podobný senu tomu nepomáhá také.
  • Připravte si rukavice, nepropustné, pletené jsou sice eko, ale od nabarvení dlaní vám to moc nepomůže.
  • Nemáte-li kamarády, musíte si to na hlavu dát sami jako já. Předkloníte se nad vanou či sprcháčem a snažíte se zasvinit jen omyvatelné části koupelny. Ne vždy se to povede.
  • Všimněte si, že rukavice máte připravené, nikoli navlečené. Nadávejte.
  • Když si projdete tímto procesem, je nutné lejno zafixovat na hlavě igelitem nebo potravinovou fólií a hodit si na hlavu šátek či čepici, aby vlasy byly v teple. Váš vzhled bude vzbuzovat soucit. Můžete si hrát na onkologické pacienty. Trpte několik hodin. Čím déle, tím větší intenzita. Urtpení i barevného odstínu.
  • Po několika hodinách se těšte na úlevu, ta ale přijde až po půlhodinovém drbání všemožného bordelu, který z hlavy ne a ne přestat stékat.

Kouzlo henny tkví i v tom, že nikdy nevíte výsledný odstín. Možné je, že jste hodiny trpěli pro nic. Horší ovšem je, když jste hodiny trpěli pro to, abyste pak vypadali, že máte žloutenku, a nebo velmi kladný vztah k pomerančům, ohni a žloutence.

Další příkoří, které nabízí, je to, že moc nechytá na šedé vlasy. Donedávna mi vlasy šedivěly jen na spáncích a místech, která normálně nejdou vidět. Dneska jsem vlasy honila na hlavě tak zoufale, jako Trump svoje tupé tupé. Myslím, že mám problém.

Babička byla staford

14. března 2017 v 10:31 | Magda |  Vztekám se
Já vím, omílá se to pořád dokola, papíry, množírny, útulky. Jenže tato studnice je prostě nevyčerpatelná! Slibuju, že na toto téma se už budu krotit, ale tomuhle nešlo odolat.


Cane cože? Jasně, u plemene by to možná vadilo, pokud byste chtěli chodit na výstavy a psa uchovnit, ale proč by to vadilo u vořecha?

Dodnes jsem naše psy představovala jako vořechy, ale konečně mi byly otevřeny oči. Ronald je stafford, jehož babička byla ridgeback. Teo je čistokrevný belgičák malinois s babičkou neznámého původu. Ale byla krásně hebká a to mu dodává ještě větší punc čistokrevnosti.


Jak jako, že CHS jsou množírny? Ten jemný rozdíl mezi množírnou a chovkou je, že chovatel musí oběhat výstavy, genetické testy atd., mít na to živnost. Množitel nemusí nic. Jen má "levná" štěňata, občas "čistokrevná" a občas "my jsme štěňátka neplánovali." Ale když už jsou, proč na nich nerejžovat, ne asi. A příjmy? Nelegální.

Kdyby měl každý tak omezené kognitivní schopnosti jako paní, tak tu budou pouliční smečky toulavých psů, protože udat takový počet je nemožné. A nebo by se muselo v útulcích zas začít utrácet. O to směšnější je, že se lidi s tímhle názorem ohání láskou ke psům, ke které žádný papír není potřeba. Není, to uznávám. Proto mám vořecha, pitomce, kterého nikdo nechtěl. Kdybych chtěla belgičáka, našetřím si, vyberu chovku a koupím si belgičáka. Já chtěla jen pomoct psovi, který byl na odpis.

Hlavně, že je pes nádherný. Standard plemene jako blázen. A že je pes křížený s jiným plemenem? No a co, je to to plemeno, které se mi hodí. Ostatní jste nechápaví idioti.

Oblíbený argument - na psa s PP nemáme peníze. Tak to hodně štěstí s veterinární péčí, kterou množírenský psík pravděpodobně bude potřebovat. Ono když se množí bez ohledu na příbuzenské vztahy a nemoci, je dost velká šance, že jste si pořídili časovanou bombu. Jak to vyřešit? Co zahrát na city na fejsbůčku a poprosit o peníze? Jistě najdete hodně fanoušků, kdo to s vámi budou prožívat.


Taky jsem dřív nechápala to haló, které okolo toho bylo, ale občas místo útoků a nadávek stačí číst, měnit názory a uznat chybu. Po nikom nechci, aby svoje namnožený psy zabil. Jediné, co očekávám, je, že se tenhle problém začne víc řešit a postupně se víc lidí rozhodne buď pro určité plemeno a nebo si skočí do útulku. Kde není poptávka, není ani nabídka. Jen to nejde ze dne na den.

Jsem pes, se s tim smiř

8. března 2017 v 11:49 | Magda |  Psí deníky
Jedna věc mi nedá spát už delší dobu, proč se lidi, kteří si pořídí dítě, tak často zbavují psa?

Už vám někdo řekl, že děti a psi spolu fungují velmi dobře? Občas se stane sice i nemilá věc, a to, že psovi je dítě úplně u prdele.

Nepopírám, že se nikdy nestalo nic vážného, psi lidi, včetně dětí napadají, ale jen málokdy je to vina toho, že se pes narodil jako kretén. Většinou z něho toho kreténa uděláme my svou ignorancí a neschopností se učit. Manželství krachují, je to snad důvod k tomu, že nikdy do žádného nepůjdeme? Předcházet riziku je rozumné, ale být paranoidní a vyhrotit klidnou situaci, to už k rozumu moc blízko nemá.

"Hlavně takový pes má být tak vycepovaný ze cvičáku, že by si nedovolil ani mrknout bez povelu..."

Cvičák, dril, lámání povahy. Na druhé straně totální absence respektu ke zvířeti, pochopení jeho signálů a toho, že pes není stroj na povely. Jak by vám bylo, kdybyste se snažili komunikovat s někým všemi vám dostupnými způsoby a jeho reakcí na to by byla ignorace a trest? K pohodě a vyrovnanosti to má velmi daleko, že? Je až s podivem, kolik trpělivosti s námi psi mají.

Když na psa zvýšíte hlas a on se odvrátí, nemá u toho potajmu zdvižený prostředníček a na zádech nášivku "anarchy". On se vás snaží uklidnit, konejšit. Že jste zabednění, to není jeho problém. Řvete na psa, aby přišel a on místo toho začne očuchávat zem? Hajzl, zase to dělá naschvál! Až přijde, tak ho ještě pěkně seřvete. Ne, nedělá to naschvál, i očichávání je konejšení, snaží se vás uklidnit. Mezi psy to funguje, nechápe, proč by to nemělo platit i na vás. A že někdo seřve psa za povel, který vykonal, ale vykonal ho dle jeho úsudku pozdě? Myslíte, že se mu příště bude chtít rychleji? Taky by se mi nechtělo přijít někam, kde místo vlídného slova a kusu žrádla čeká naštvaný idiot s pár urážkami.


A tak, než si psa pořídíte, zkuste o tom chvíli přemýšlet, zjišťovat informace. Bohužel je u nás stále ještě zakořeněná představa, že poslušný pes je jedině ten, který je výcvikem zlomený, ale tak to není. Respekt musí být vzájemný. Nedělejte ze psa dítě, nedělejte z něj ale ani vězně. Je to pes a psem chce zůstat.

Jsem se tak narodila!

7. března 2017 v 12:56 | Magda |  Vztekám se
Doba, názory, móda. To všechno se mění. A je to naprosto v pořádku, nechceme zamrznout na místě, vývoj je potřeba a byli bychom hloupí, kdybychom se tomu aktivně bránili.

Ale!

Něco o vzestupu a pádu vyspělé kultury jsem si musela myslet, když mi na fejsbůku vyskočil ODBORNÝ KURZ PUDROVÉHO OMBRE OBOČÍ. To je špatně snad na všech frontách. Za sebou máme éru leukemických obočí přemalovaných černou úzkou linkou, odeznívá móda huňatých přírodních obočí, proč, sakra, nechce ze zemského povrchu odejít tohle? Kdo chce mít většinu obličeje zabranou něčím, co vypadá jako oddělená orlí křídla? Vystínované housenky, které se co nevidět dotknou?

Jak asi vypadá člověk, který za výše popsanou věc dá 7500,-? Aby to nebylo málo, je to permanentní. Miluju tetování. A často slýchám: "Jak to bude vypadat, až budeš stará?" Hnusně, celá budu vypadat hnusně. Ale ne tak hnusně, jako někdo, komu uvadnou na obličeji tyto organismy.

"Své znalosti si ihned vyzkoušíte na živých modelech."
Tak nevím, je potřeba vyzdvihovat, že je model živý? Uznávám, že mi taky připadá dost nereálné, že by se tomu nezemřelý člověk nebránil, ale tohle vzbuzuje zbytečně moc otázek. Bude model omámený? Je to nevyléčitelný případ deprese a zabít by se chtěl tak jako tak?

"Jsme školeni nejlepšími mistry v oboru v zahraničí." Jeden z nich se jmenuj Sviatoslav Otchenash. Což je fér, protože otčenáše jsou asi častou reakcí na toto oživlé umění.

"Profesionální užívání anestetik." No, tak tím se mi aspoň zodpověděla otázka o příčetnosti modelů.


Náhodně stažená fotka z internetu pro představu. Poučný konec článku nebude, jsem na to v moc velkém šoku.


Ustojí to lidstvo?

1. března 2017 v 10:45 | Magda |  Střípky ze života
Konec světa na dohled! Práci a hodnoty už nám dlouho kradou imigranti a do toho nám Lidl zasadil další ránu - nebude prodávat igelitky. Bože, jak se to dá vůbec zvládnout?

To za komunistů by se tohle nestalo! Wait what?

Panika, že nám vykácí lesy, protože Lidl se rozhodl mít tašky papírové. Jako další variantu nabízí i tašky opakovatelně použitelné, ale ty selektivně přehlížíme. Protože papír vlastně není ekologický! Možná jste si všimli, že taška není čistě bílá. To není, ty vole, multikulturní taška, snědá je totiž proto, že je z recyklovaného papíru!

"Proč nejsou zadarmo?"

Protože cokoli je zadarmo, nebo jen ve slevě, tak lidi berou útokem a hromadí a hromadí. Ne, že by to potřebovali, ale je to sakra (skoro) zadarmo! Nemohu dostat z hlavy historku o pánovi, co si nechává každou housku markovat zvlášť, protože na tom v součtu ušetří. Úplně vidim, jak z ušetřených peněz jezdí na nákup v lambu.

"Jak to všechno poberu? Takhle budu potřebovat těch tašek minimálně 5."

Jak by se vám teď hodil černoch z letáku, že?

"Do igelitky jsem dával PET flašky a nosil je do tříděného odpadu, to teď nebudu moct."

To by jednoho až dojalo, pán je ekolog, třídí. A taky kupuje zabalené v plastu to, co nám v Evropě teče přímo z kohoutku. Najednou to s tou šetrností tak žhavé není, že? A kontejnery na tříděný odpad jsou jako jehovisti, nikdy nejsou samostatně. Takže co dát petky do tašky a tu pak mrsknout do papíru? Na to nepotřebujete být inženýr.

"A co když bude pršet?"

Kdo si nedokáže s nákupem poradit v dešti, tak by pravděpodobně neměl ani mezi lidi chodit sám. Občanku vám dali?


Svět se tím nespasí, stejně se každých deset deka všeho balí zvlášť, gramáž obalu větší než gramáž jídla, ale prosimvás, se z těch tašek fakt neposerte. Stačí u nákupu přemýšlet a nedělat odpadu víc, než je nutné.