Říjen 2015

Kdo to hraje?

8. října 2015 v 12:33 | Magda |  Střípky ze života
Pokročilé stádium prokrastinace mě přimělo k hraní slovního fotbálku na internetech. Kdo by nevěděl, o co se jedná, tak to vysvětlím. Máte určitý počet písmen a omezený čas, ve kterém z těch písmen složíte co nejvíce podstatných jmen. Když máte se soupeřem stejná slova, tak ty se nepočítají, jinak za určitý počet písmenek (z odlišných slov) se dostane k soupeřově bráně, kde se vám připočte gól. Když využijete všechna písmenka, soupeř dostane červenou kartu (a má o písmenko méně), když máte delší slovo než soupeř, tak dostane žlutou kartu. I když v realitě je to tak, že já mám sbírku karet, kterou by mi mohl kdekdo závidět, ale slova skoro žádná. A víte proč? Protože nemám písmenka na to, abych z nich mohla nějaké to slovo složit. Protože tu hru nehrajou normální lidé, to hrajou naprostí "nolifeři" (od slov no life, kdyby někdo nevěděl).

Ze začátku jsem si hrála na drsňáka a hrála to bez použití myši jen na touchpadu. Jenže když jsem měla kolem 10 písmen a oni tak kolem 70, usoudila jsem, že je čas vytáhnout těžší kalibr. Prokřupala jsem si klouby, protáhla se a vyndala myš. A pozvala ke hře kamarády, kteří to nikdy nehráli, protože mi bylo jasné, že ani myš mě proti noliferům nespasí. Problém je v tom, že se bavím s chytrými lidmi a ti hajzlové mě po několika kolech machrování začali s naprostou lehkostí porážet také.

Kdo normální zná slovo devon? OK, autocorrect mi to neopravil, takže to vážně slovo je, ale i tak, kdo to používá? Já jsem šťastná, když se mi povede nacvakat slova skládající se ze třech písmen, když jsou ze čtyř, tak se plácám po rameni. A ty delší mám chuť si připsat do životopisu, jak jsem na ně pyšná. Jenže k těm delším se většinou už ani nedostanu, protože mám víc červených karet než písmenek.


Dnes se mi podařilo hrát s někým pomalejším, takže jsem vyhrávala, těšila jsem se na vítězné fanfáry, jenže to by dotyčný nesměl naklikat slovo "hovno" a následně se odpojit. Prostě nejsem zrozena k výhrám.