VIII. 11 lidí, jedna kuchyň

28. února 2013 v 14:43 | Magda |  Londýnské deníky
21.02.2013

Na chvíli se přestanu obouvat do druhých a zametu si před vlastním koberečkem. Ne doslova, ještě jsem si nepořídila ten lítací ze zemí arabských. Dospěla jsem k závěru, že umím vařit, dobře vařit. Ale aby mi to nestouplo do hlavy, povedlo se mi během pár minut připálit rýži s litrem sojového mléka takovým způsobem, že by se to nedalo požít ani v době největší nouze. Jenže tohle byl prostě ten den, kdy se rozhodnete, že bude k večeři rýžový nákyp a chuťové buňky se na to naladí a nelze se smířit s myšlenkou, že nákyp prostě nebude. Velmi nadšeně jsem šla do mrazu a nakoupila ingredience znovu, abych pak mohla vydrhnout hrnec a začít nanovo.

Tentokrát jsem u rýže stepovala celou dobu a míchala jak divá. Zato kolegyně si tam do hrnce dala rýži a odklidila se do pokoje. Bublalo to všemi směry, a kdybych to nevypnula, nedopadla by o nic lépe. Ale občas i já mívám záchvat dobročinnosti. Nutno dodat, že i přes poděkování to znovu zapnula a připálila.Za zvláštnost považuji, že největší nápor je v kuchyni kolem 10 hodiny večerní. To je umění si pak připravit i pouhý toast se šunkou.

Vařívám po návratu z práce, to tam bývá jen Abdulovic, ale ta vydá za několik dalších spolubydlících. Pro svého pána totiž vaří pravidelně i 3 různá jídla najednou. Takže na plotny se stěží probojuji a můžu děkovat, že tam jsou 2 trouby. Bohužel i přes to, jak často a hodně vaří, se to stále nenaučila. Spáleninu cítím téměř denně a minule mi za chichotu povídala "Cinamon, cinamon, Abdul no happy, no happy." /čti přesně jak vidíš plus filmový ruský přízvuk/ a pak mi došlo, že ona nasypala na maso místo chilli skořici. Skoro stejné.

Odbočím od tématu vaření a ještě se zastavím u sousedů. Kromě toho, že mu takhle vyvařuje, mu i myje vanu a napouští koupel, nosí jídlo do pokoje, nehledě na to, že musí jít do a ze schodů i 3x za sebou, aby donesla všechno. Kolikrát se vrátí s tím, že není spokojen a předělá to. A mé škodolibé jádro je ve svém živlu.

Další díl k přečtení ZDE.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | 27. března 2013 v 13:34 | Reagovat

Musim rici Magdi, ze nebejt toho ze malej vedle zrovna usnul tak se tu rehtam na plne kolo jako kun. Splest si chilli se skorici..... Trochu me udivuje, ze to vsechno se vejde do jedne kreatury Abdulky :)

2 Magda Magda | E-mail | Web | 27. března 2013 v 13:48 | Reagovat

[1]: To mám radost:)
Ona je naprosto neuvěřitelná, to nejde ani vymyslet, něco tak šíleného :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama